Про Центр

Центр Анни Київської — це неприбуткова організація, майданчик для формування діалогу і реалізації культурних, мистецьких, наукових та просвітницьких проектів.

Мета

Спонукати до переосмислення європейської ідентичності в 21 столітті через діалог і реалізацію культурних, мистецьких, наукових та просвітницьких проектів.

Візія

Візією нашого центру є об’єднана вільна Європа.

За останні роки Україна дуже стрімко розвивається, як ціннісно, так і тематично. Якщо раніше ми ледве встигали за світовим  контекстом, то сьогодні є теми у яких наш досвід є унікальним: толерантність суспільства щодо міграції, суспільство волонтерів, бум креативного, інноваційного і IT бізнесу, досвід боротьби з гібридними загрозами та інше.

Центр Анни Київської є ініціатором та і модератором діалогу на теми, які є важливими для Європи і світу. Особливо це є важливим сьогодні, коли ми бачимо кризу ідей і брак порозуміння у Європі і світі.


Історія створення

bg.jpg

“Я не знаю точно, для чого Господь мене привів у Францію, але я впевнений, що він має для мене місію”.

Владика Борис (Ґудзяк)
патрон проекту Культурного Центру Анни Київської у Франції,
єпарх Української греко-католицької церкви в Парижі для українців Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Швейцарії.

Центр знаходиться у місті Санліс, поруч з Парижем. Його заснували у 2013 році група жінок та чоловіків із України та Франції. Проект реалізували під покровительством Бориса Ґудзяка.

Місто Санліс було вибрано неспроста. Саме тут жила Анна Київська, французька королева та дочка Ярослава Мудрого. Центр побудували поруч із абатством Святого Венсана, який заснувала Анна. У Санлісі пам’ять про королеву Франції живе і досі. Поруч з абатством спорудили пам’ятник Анні Ярославні, а шанувальники Анни щороку проводять молебень за неї.


Анна Київська, патрон культурного центру Санлісу

Королівське містечко та постать Анни Київської притягують до себе туристів та ентузіастів із усього світу. У місті Санлісі Анна присвятила власне життя вихованню своїх синів, зокрема і майбутньому королю Філіппу. Поки молодому королю не виповнилося 14 років, Анна була його регентом. Королева створювала усі умови, щоб в Франції розвивалася духовність, культура та освіта, а свого сина вчила бути розумним та відповідальним правителем.

Сучасники Анни Ярославни та її чоловік Генріх І говорили про мудрість та гострий розум жінки. Підпис королеви Анни — найдавніша знахідка староукраїнської писемності, яка дійшла до нас. Це знак, що нагадує нам про великі вчинки Анни, її жертовність та любов до людей.


Поширені запитання

Як перші благодійники знайшли дорогу у Санліс?

Владика Борис (Ґудзяк) повернувся до Львова з історією Анни Київської та розповіддю про її сміливість перед викликами життя на чужині. Він розказав своїм друзям про її сучасних послідовників та їх проект створення осередку українства в Європі. Запаливши вогник історичної відповідальності у серцях громади, він запросив охочих приїхати на свою інтронізацію в Собор Паризькоі Богоматері, а разом з тим відвідати екскурсію у Санлісі.

1111.png

Друзі Владики Бориса, які вже давно підтримували його добрі справи, приїхали до Франції у грудні 2012 року. Українці Санлісу показали гостям історичні околиці міста, абатство Святого Венсана, яке заснувала Анна Київська, школу, що носить її ім’я. Завершуючи свою прогулянку, гості спинилися біля сходинок історичної будівлі і майбутнім благодійникам запропонували придбати її для становлення Культурного Центру.


Як вдалося за дві години зібрати кошти на придбання будівлі у Санлісі?

У дорозі від Санлісу в Париж львівські підприємці задекларували свої датки на маленькому папірці, де зазначили суми внесків та закріпили свою обіцянку підписами. Історія повторилася знову: за менш ніж півтори години було зібрано підписів на першу половину церкви.

сhurch.jpg

Наступні кілька місяців історія про Анну Київську та маленьку церкву в Санлісі поширилася по всьому світу. Українці звідусіль спільними зусиллями зібрали решту суми. У вересні 2013 року Українська греко-католицька церква викупила будівлю в приватного власника і відкрила у її стінах Церкву Святих Бориса і Гліба та Культурний Центр Анни Київської.