ФУНДАМЕНТ УКРАЇНСТВА В ЄВРОПІ

Чому цей проект важливий ?

 

Важливо пам’ятати, що Україна долучилася до кола європейських народів ще в далекому минулому. У часи, коли Старий світ лише починав згуртовуватися, Київська Русь уже сталася як держава і активно взаємодіяла з європейськими країнами. Ми були і є з Європою і найкраще тому свідчення спільна історія та культура.

бг2.jpg

Ми би хотіли, щоб український голос звучав у вирішальних питаннях в Європі. Таким голосом промовляла королева Анна

Владика Борис (Ґудзяк)
патрон проекту Культурного Центру Анни Київської у Франції, 
єпарх Української греко-католицької церкви в Парижі для українців Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Швейцарії.

Культурний Центр Анни Київської існує у Франції як важливе нагадування, що Україна стала частиною Європи ще тисячу років тому. Сьогодні, коли за свою історію Україна має боротися, надзвичайно важливо зберегти ці осередки українства на території Європи та сприяти їх розвитку.


На що ми збираємо кошти ?

Наш проект - це результат об'єднаних зусиль людей по всьому світу, які шанують українську культуру й історію та прагнуть зберегти її. Завдяки тим, хто повірив у нас та наші цінності, ми змогли зібрати близько 600 тисяч євро на придбання історичної будівлі в Санлісі та організацію діяльності Центру на перші 5 років.

Сьогодні ми переходимо до нового етапу розвитку та збираємо благодійні пожертви з великою місією в серці: реставрувати історичну будівлю в Санлісі та створити на її базі сталий осередок, де майбутнє покоління українців зможе плекати культуру та поширювати її світом.

Кошти на розвиток Культурного Центру


Ірина Іванчик.jpg

Багато українців, які розсіяні по світу, повинні мати якусь таку точку тяжіння. Центр - це таке місце сили, де вони можуть приїхати, познайомитись поживитись енергією

творення і віри

Ірина Іванчик
Голова фонду "Повір у себе",
Голова Організаційного Комітету 
Першого Благодійного Вечора "Анна Київське. Нове Тисячіоліття"

Уже 26 червня 2018 року в "Софії Київській" ми проведемо Перший Благодійний Вечір "Анна Київська. Нове Тисячоліття". Запрошуємо Вас долучитися до великої місії та поставити свій підпис в історії поряд із підписом Анни Київської!


Європейське минуле та майбутнє

Яка історія пов’язує кожного українця із нашим проектом ?

Культурний Центр знаходиться у місті Санліс у 40 кілометрах від Парижа. У 1060 році тут жила дочка Ярослава Мудрого, французька королева Анна Київська. Вона лишила там спадок - абатство Святого Венсана.

У Санлісі пам’ять про королеву Франції витримала випробування часом. На знак вшанування постаті Анни Київської в історії мешканці міста встановили їй пам’ятник біля входу в  абатство Святого Венсана.

IMG_4251.JPG

В останні десятиліття постать Анни Київської почала притягувати до маленького містечка зацікавлених туристів та ентузіастів історії з усього світу. Перші українські шанувальники королеви Анни, згуртовані навколо Церкви Святого Володимира в Парижі, започаткували традицію щороку навесні проводити молебень за королеву Анну.


Підпис Анни Київської - символ безсмертної доброчинності

За мурами вже на той час тисячолітнього Санлісу королева присвятила своє життя вихованню дітей, зокрема майбутнього короля. Вона займалася добрими справами, які втілювала через абатство Святого Венсана. Отримавши освіту в Києві, вона була розумним правителем і тому робила все можливе, аби Філіп прийшов до престолу відповідальним та мудрим королем.

У час опікунства над майбутнім королем Франції Філіпом Анна підписувала  укази та дарчі грамоти для монастирів та церков. Внески королівського двору у побудову релігійних осередків створили умови для розвитку духовності, культури й освіти Франції.

Site 300x300-01.png

Найдавніший рукопис із підписом Анни Київської, який зберігся до наших часів - дарча грамота 1063 року про благодійний внесок королівської родини на користь абатства Святого Крепіна у місті Суассон.

Нині підпис королеви Анни - це найдавніший приклад староукраїнської писемності, який дійшов до нас, це знак, який нагадує нам що великі вчинки, жертовність та любов до людей не зникають безслідно.


Відновлення української культури у Франції

Як зародилася ідея побудови осередку культурної дипломатії у серці Європи?

18620292_10155440410574374_2338123189708620127_n.jpg

Ми би хотіли, щоб європейці знали, що Україна була співзасновницею Європи. Що Україна існує вже 1000 років як країна, як цивілізація, як культура і духовність

Вікторія Делленжер
співзасновниця Культурного Центру Анни Київської

Серед людей, які відчули, що історія Анни Київської у Санлісі може стати наріжним каменем для сучасної історії України, були Анна Кантер, Вікторія Делленжер, Стефан Дуніковський і отець Михайло Романюк. У них були зовсім різні життя, однак їх об’єднало українське коріння та історична відповідальність передати історію Анни для майбутніх поколінь.

Разом вони почали розвивати ідею побудови осередку культурної дипломатії України на французькій землі. Команда майбутніх співзасновників шукала можливості звести на теренах Санлісу Культурний Центр, який би став храмом української історії та культури у Франції.

Згодом доля посміхнулася їм. Поблизу абатства Святого Венсана виставили на продаж історичну будівлю. У її стінах українці Санлісу й побачили майбутнє Культурного Центру. Відтак команда співзасновників понесла цю ідею у світ.

Інтерв’ю Анни Кантер - Чому українцям важливо просувати свою культуру в Європі.

Завдяки їх вірі та зусиллям історія Анни Київської почала поширюватися у Франції, а згодом і в Європі та Америці. Амбітний проект викупити історичну будівлю та створити платформу українства в Санлісі знайшов своїх перших прихильників у 2012 році. Благодійники з усього світу хотіли зробити свій внесок у розвиток України та поставити свій підпис в історії, як це зробила колись королева Анна.


Хто виступив патроном проекту ?

У 2012 році Владику Бориса (Ґудзяка) призначили єпархом Української греко-католицької церкви в Парижі для українців Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Швейцарії.

IMG_3862.JPG

З моменту становлення незалежної України Владика Борис (Ґудзяк) докладав чимало зусиль, щоб розбудувати нові можливості для українців - як в Україні, так і поза її межами. На момент свого призначення він очолював Український Католицький Університет - єдиний католицький університет на пострадянському просторі. Створивши освітню платформу, Владика Борис як ніхто інший усвідомлював важливість збереження історії та поширення української культури у світі.

У Франції Владику Бориса (Ґудзяка) прийняли надзвичайно тепло. Його призначення єпископом дало надії українцям Франції. У своїй першій проповіді в Парижі влітку 2012 року Владика Борис сказав:

bg.jpg

“Я не знаю точно, для чого Господь мене привів у Францію, але я впевнений, що він має для мене місію”.

Владика Борис (Ґудзяк)
патрон проекту Культурного Центру Анни Київської у Франції, 
єпарх Української греко-католицької церкви в Парижі для українців Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Швейцарії.

Після проповіді він зустрівся із групою ентузіастів Санлісу і послідовниками Анни Київської. У розмові вони розказали йому про амбітну ціль відродження спадщини королеви Анни та попросили його стати частиною цієї великої місії. Владика Борис відповів:

“Я розумію важливість постаті Анни Київської для історії, для мене вона - важливий артефакт. Ви ж для мене не артефакт, я вірю в людей.  Я вірю у вас і те, що ви втілите цю місію, тому я хочу підтримати вас”.


Як перші благодійники знайшли дорогу у Санліс?

Владика Борис (Ґудзяк) повернувся до Львова з історією Анни Київської та розповіддю про її сміливість перед викликами життя на чужині. Він розказав своїм друзям про її сучасних послідовників та їх проект створення осередку українства в Європі. Запаливши вогник історичної відповідальності у серцях громади, він запросив охочих приїхати на свою інтронізацію в Собор Паризькоі Богоматері, а разом з тим відвідати екскурсію у Санлісі.

1111.png

Друзі Владики Бориса, які вже давно підтримували його добрі справи, приїхали до Франції у грудні 2012 року. Українці Санлісу показали гостям історичні околиці міста, абатство Святого Венсана, яке заснувала Анна Київська, школу, що носить її ім’я. Завершуючи свою прогулянку, гості спинилися біля сходинок історичної будівлі і майбутнім благодійникам запропонували придбати її для становлення Культурного Центру.


Як вдалося за дві години зібрати кошти на придбання будівлі у Санлісі?

У дорозі від Санлісу в Париж львівські підприємці задекларували свої датки на маленькому папірці, де зазначили суми внесків та закріпили свою обіцянку підписами. Історія повторилася знову: за менш ніж півтори години було зібрано підписів на першу половину церкви.

сhurch.jpg

Наступні кілька місяців історія про Анну Київську та маленьку церкву в Санлісі поширилася по всьому світу. Українці звідусіль спільними зусиллями зібрали решту суми. У вересні 2013 року Українська греко-католицька церква викупила будівлю в приватного власника і відкрила у її стінах Церкву Святих Бориса і Гліба та Культурний Центр Анни Київської.


Яке значення має Культурний Центр для українців та іноземців?

А потім відбулася Революція Гідності. Події розгорталися надзвичайно стрімко. Україна потрапила в поле зору світу, як країна, що боролася за право залишитися в сім’ї європейських народів, за право захистити свою гідність. Українці, як в країні, так і за кордоном, почали згуртовуватися.

Культурний Центр став новим місцем зустрічі, де українці молилися, спілкувалися, розповідали один одному про Україну, її тисячолітню культуру і прагнення жити в повазі  до загальнолюдських цінностей.

День вшанування жертв Голодомору та Майдану в Культурному Центрі у Франції- 19/11/2016

Культурний Центр у Санлісі із приватної ініціативи перетворився на суспільний майданчик української культурної дипломатії на території Франції. Місцем, де прихожани та туристи в час кризи отримали можливість споглянути на іншу Україну - державу сучасності, потенціалу та інновацій.

Виставки, тематичні інсталяції, дні кіно, концерти, літературні зустрічі, покази моди - усе це зробило Україну ближчою та зрозумілішою для європейців. А українців вартих пошани і підтримки.

Хто стоїть за нами сьогодні ? 

людмила зубко.jpg

Ми хочемо створити у Центрі таку атмосферу, аби за сотні кілометрів від Києва кожен відвідувач міг зануритися в Україну, у дух і ментальність нашої держави

Людмила Зубко
благодійниця, член Організаційного Комітету
Першого Благодійного Вечора "Анна Київська. Нове Тисячоліття"

наталя попович.jpg

Культурний центр Анни Київської має шанс стати потужним незалежним форпостом української культурної дипломатії у Франції.  

Наталя Попович
Благодійниця, президент групи компаній "One Philosophy Group",
співзасновник Українського Кризового Медіа Центру,
член Організаційного Комітету
Першого Благодійного Вечора "Анна Київська. Нове Тисячоліття"