Другий благодійний вечір «Анна Київська. Нове тисячоліття» зібрав понад 200 гостей.

Другий благодійний вечір «Анна Київська. Нове тисячоліття» зібрав понад 200 гостей з метою підтримати розвиток Центру Анни Київської у Франції та у Європі.

У вівторок, 25 червня в Національному заповіднику «Софія Київська» пройшов Другий благодійний вечір «Анна Київська. Нове тисячоліття» на підтримку Центру Анни Київської. 

Вечір об'єднав понад 200 гостей з різних країн світу, серед яких були громадські діячі, представники бізнесу, культурні діячі, дипломати, представники духовенства і політики. Загалом на розвиток та реалізацію культурних і просвітницьких проектів інституції, головною метою якої є побудова європейського центру з українським корінням, було зібрано  7,8 млн гривень.

Спікерами вечора стали Митрополит Борис Ґудзяк і Оксана Забужко. З привітальним словом виступила Марина Порошенко. Вікторія Делленжер, співзасновниця Центру у Франції, та Олександр Педан були ведучими цієї вже традиційної події у Києві.

Святкову атмосферу вечора створив український оркестр New Era Orchestra, який представив унікальну програму. Перлиною його виступу стало виконання під проводом Тетяни Калініченко духовного співу на стародавній арамейській мові. На благодійному мистецькому аукціоні, що відбувся під час вечора, було представлено близько 30 робіт відомих художників ХХ сторіччя та провідних сучасних українських митців. 

Під час молитви-благословення вечора до Митрополита Архієпископа Української Греко-Католицької Церкви Бориса Ґудзяка приєднався Архієпископ Православної Церкви України Федір Бубнюк.

Вікторія Делленжер, співзасновниця Центру Анни Київської, під час свого виступу зазначила: “Діалог України і Європи на рівні лише державних і політичних інституцій є недостатнім. Він має бути доповнений численними громадськими ініціативами з акцентом на просвітницькі та культурні програми”.

Відома письменниця та суспільний діяч Оксана Забужко в своїй промові торкнулася гострих питань сучасної політичної ситуації в Україні та світі. 

“В програмі Центру Анни Київської, в переліку цінностей зазначено християнство і духовність. Я думаю, що це не тільки та спільна спадщина, яка об'єднує нас із Європою понад тисячолітню історію, це та, можливо, єдина охорона, той рятівний ресурс, який здатний врятувати людину ХХІ століття від страху при прийнятті життєво важливих рішень, в тому числі в інтересах нашої спільної історії”, - сказала Оксана Забужко. 

Митрополит, президент міжнародної наглядової ради Центру Анни Київської Борис Ґудзякрозповів про прагнення українців, які хочуть бути почутими та прагнуть спілкуватися від серця до серця. Він подякував всім друзям та партнерам Центру, зокрема представникам українського бізнесу, чия допомога та підтримка надає можливість команді Центру виконувати амбітні завдання. 

“Цей Центр має відвагу торкатися душі, робити це компетентно, робити це з гостротою розуму, критично, творчо, але порушуючи табу”, - зазначив Борис Ґудзяк.

Голова фонду “Повір у себе” Ірина Іванчик запрошує на Другий благодійний вечір

Голова фонду “Повір у себе” Ірина Іванчик запрошує долучитися до великої справи, яку робить Центр Анни Київської, та відчути чудову атмосферу свята, підтримки та довіри, яка зазвичай буває, коли збираються люди, об'єднані благородною ідеєю.

Завітайте 25 червня на Другий благодійний вечір «Анна Київська. Нове Тисячоліття».

Вечір відбудеться 25 червня 2019 року з 18.00 до 22.00 у заповіднику «Софія Київська».
Благодійна пожертва на участь у заході: 10 000 грн.
Дрес-код: Black-Tie або Вишиванка.

Для додаткової інформації, просимо звертатися: +380(66)9017969, annedekyiv@gmail.comСергій Притула - ведучий Другого благодійного вечора Центру Анни Київської

UCU_MG_5208-1.jpg

Наближається важливий день зустрічі друзів та благодійників Центру Анни Київської, завдяки яким голос України в глобальному діалозі лунає все більш впевнено!

Другий благодійний вечір «Анна Київська. Нове Тисячоліття» відбудеться вже 25 червня 2019 року у Святій Софії.

Святкову і радісну атмосферу зустрічі, цікаве і невимушене спілкування забезпечать чарівні ведучі вечора — Вікторія Делленжер та Сергій Притула.

Дякуємо вам за підтримку, адже саме завдяки друзям та нашим однодумцям ми можемо взяти участь у розбудові Європи нового сторіччя, зміцненні української і формуванні нової європейської ідентичності, реалізуючи освітні, мистецькі та культурні проекти Центру Анни Київської.

Для додаткової інформації, просимо звертатися: +380(66)9017969, annedekyiv@gmail.com

Шляхами королеви Анни: у Реймсі і Санлісі відбулися святкування днів Анни Ярославни

11-12 травня Центр Анни Київської спільно з Паризькою єпархією святого Володимира провели святкові дні Анни Ярославни в Франції. Містами, де відбувалися заходи, стали Реймс, де київська княжна Анна вінчалася з королем Франції Генріхом І та відбулася її коронація, і Санліс, де Анна Київська мешкала і заснувала абатство святого Вікентія. Святкові богослужіння, лекції, дискусійні панелі та концерти зібрали більше 500 людей з Франції, України, різних куточків Європи, а також з Великобританії, Канади та США.

DSC_1267.JPG

Травневі дні Анни Київської вже стали традицією для Санлісу, однак цьогоріч вони також поширилися на Реймс - місто коронації французьких королів, де відбулося вінчання та коронація Анни Ярославни.

DSC_0789.JPG

Там вони розпочалися Божественною Літургією в катедрі Пресвятої Богородиці, яку очолив владика Борис Ґудзяк, новоіменований архиєпископ Філадельфійський, з яким співслужили владика Гліб Лончина, Апостольський Адміністратор Паризької єпархії та владика Кен Новаковський, єпарх Нью-Вестмінстерський з Канади, разом з духовенством Паризької та Філадельфійської єпархій.

DSC_0544.JPG

На початку до присутніх у храмі з вітальним словом звернувся господар собору, архиєпископ Реймса Ерік де Мулен-Бофор, який водночас є членом наглядової ради Центру Анни Київської. Він нагадав, що на цьому місці відбулося хрещення першого християнського короля Франції.  

Для Центру Анни Київської, який має на меті поглиблювати розмову про майбутнє і цінності в Європі Реймський собор є знаковим також тому, що саме там відбулася історична зустріч німецького канцлера Конрада Аденауера та президента Франції Шарля де Ґоля, що стала важливим етапом франко-німецького примирення та створення проекту об’єднаної Європи.

Саме на цьому наголосив у своєму слові владика Борис Ґудзяк, співзасновник Центру.

У контексті Дня Анни Київської у Реймсі, в базиліці святого Ремі  відомий професор середньовічної історії Патрік Дему прочитав лекцію про світ Анну Київську. Він зауважив, що згідно з традицією королі і королеви на другий день після коронації приходили на паломництво до могили св. Ремі, єпископа, що охрестив Хлодвіга. “Відтак, частина стін цього храму пам’ятає присутність Анни Київської”, - зазначив доповідач.  

Родзинкою цьогорічного святкування Днів Анни став спів зведеного хору, що складався з хору Паризької катедри святого Володимира Великого, ліонського хору “Дударик” та візантійського хору з Утрехта, який є заснований професором Антоновичем. У останньому немає жодного співака українського походження, однак вони з великим захопленням виконують сакральні та народні музичні твори українською мовою, до ліонського також приєднується все більше осіб, що захоплюються українським співом, але не пов'язані з Україною. Українські хори також виступили у Реймському соборі у контексту фестивалю “Ніч катедр“

DSC_0981.JPG

У містечку Санліс на північ від Парижа святкування традиційно розпочалося з покладення квітів до пам’ятника Анні Ярославні та поминанням жертв Голодомору і війни в Україні. У цій церемонії, окрім представників духовенства, українських громадських організацій у Франції та мерії Санлісу, українських громад Санліса, Парижа, Венсену та Брюсселя, взяли участь політики, серед яких міністр освіти та науки України Лілія Гриневич та підприємці з України, які спеціально заради цієї нагоди навідалися до Санліса. Варто згадати, що саме львівські підприємці стали основними меценатами купівлі храму XVIII століття, де діє парафія та невдовзі відкриється офіс Центру.

DSC_1530.JPG

Після церемонії покладання квітів відбулася торжественна Божественна Літургія в колишньому абатстві святого Вікентія, у якому зараз діє французький ліцей, що носить ім’я Анни Київської. Літургію очолив владика Кен Новаківський (Нью-Вестмінстерська єпархія УГКЦ, Канада).

У своєму слові владика Борис Ґудзяк зосередився на фундаментальних викликах для України, Європи і кожної людини: “Ми можемо будувати Європу, майбутнє України, якщо людина буде вільна від страху, не оповита кайданами страху смерті, який паралізує”.
Особливістю цьогорічних святкувань стали панельна дискусія про незручну спадщину Європи учасників першої творчої резиденції Центру Анни Київської Ярослава Грицака, Кшиштофа Чижевського та Володимира Кауфмана, що її модерував владика Борис Ґудзяк, та перформенс Володимира Кауфмана у саду колишнього абатства.

DSC_1560.JPG

“У першу чергу ці дні стали розвитком спільноти і руйнуванням кордонів між людьми, конфесіями, країнами. Важливо, що це відбувається на духовні основі, зі звертанням до найкращих сторін людського серця. Зло яскраве, але має короткотерміновий вплив, і коли людина стикається з добром, вона його відчуває і тягнеться до нього, стає кращою версією себе. Саме це цінне в проекті Анни Київської і в людях, які живуть ним уже багато років, та митцях і науковцях, які долучаються, щоб спільно думати над майбутнім Європи і світу загалом. У сучасній кризі треба знаходити слова, які будуть промовляти до всіх. Нам треба шукати нову мову. Слова, речі втрачають сенс, девальвуються гроші, вони вже не є мірилом людської праці. Любов, відданість, дружба паплюжаться брехнею. Тому пошук нових змістів для нових слів на часі і наш Центр має амбітну ціль шукати сенси і ділитися ними з іншими, які потребують віднайти цінність свого життя”, - так підсумувала пережите і почуте під час днів Анни Київської засновниця Фонду “Повір у себе” Ірина Іванчик.

З усіма промовами та лекціями можна ознайомитися на Фейсбук сторінці Центру Анни Київської та Паризької єпархії.

Триває перша творча резиденція Центру Анни Київської

Fotoram.io.jpg

24 квітня розпочалася перша резиденція Центру Анни Київської. Парні резиденції для художників, філософів, істориків, науковців, музикантів, письменників, екологів з з різних країн під патронатом Центру мають на меті створення контенту, який переосмислює і рефлексує важливі для сучасного світу теми.

Учасниками першої резиденції, яка відбувається в єпархіальному домі Паризької єпархії та українському домі в Люрді, стали представники Польщі та України, які разом розмірковуватимуть над темою року “Незручне минуле”. Польщу представляють Ярослав Першко (Jarek Perszko) - скульптор, різьбяр, автор чисельних інсталяцій на перформенсів та Кшиштоф Чижевскі (Krzysztof Czyżewski) - практик ідей, автор, поет, есеїст, один із засновників Центру «Пограниччя — мистецтв, культур, народів”, Україну - історик Ярослав Грицак та митець Володимир Кауфман.

“Світ будують люди, саме вони є рушіями історії. Два українці і два поляки працюватимуть пліч-о-пліч у прямому, не віртуальному спілкуванні в Парижі і Люрді, аби запропонувати ідеї розвитку Європи і України як її складової. Що нам залишилось з попередніх віків? Підпис Анни Київської чи вислів Сократа. Я впевнена що проект резиденцій матиме позитивний слід у нашій історії”, - так пояснила важливість формату творчих резиденцій та особливість першої керівник Центру Вікторія Делленжер.  

Для учасників резиденція є нагодою бути разом і працювати над спільними та особистими проектами.

Кшиштоф Чижевскі

“Сумую за розмовами, що стосуються справді важливого. Зазвичай на такі розмови не маємо часу. Або його дуже мало. Те, що мене привабило, що ми маємо два тижні, щоб нашу розмову про головне розвинути і саме її я найбільше очікую. Маємо колег і відповідне місце. Ми не мусимо все знати на початку, а маємо час, щоб кожного дня розвивати. Цього мені бракує у звичному життя, бо часто приїжджаємо на якусь панельну дискусію, маємо 2-3 години і все. Кінець розмови. Під час резиденції маємо два тижні, і це є щось незвичне. Будемо говорити про найважливіші для нас речі, не про те, що вже знаємо, і в чому впевнені, а про те, чого не знаємо, що є питанням майбутнього тієї Європи, яка перед нами. До такої розмови небезпечно підходити з настановою, що ми вже щось знаємо. Не очікую від колег обміну інформацією, але чесної зустрічі, постановки питань, на які ще не маємо відповіді і які можуть нас, наші справи в мистецтві і в практиці, надихати”.

Ярослав Грицак        

“Я хочу закінчити книжку - коротку, але глобальну історію України. Якраз працюю над заключними розділами - про ХХ століття з особливим наголосом на масовому насильстві, якого зазнала Україна у 1914-1948, і як це продовжує впливати на нас надалі. Чекаю на інспірацію у своїй праці над цією книжкою від владики, Влодка, Кшиштофа та всього товариства”.

Учасники резиденції візьмуть участь у святкуваннях Днів Анни Київської, що відбудуться 11-12 травня в Реймсі та Санлісі.

 

Запрошуємо на Другий Благодійний Вечір «Анна Київська. Нове Тисячоліття» в Києві

Центр Анни Київської – його патрон владика Борис Ґудзяк та група друзів і засновників –  запрошує взяти участь у Другому Благодійному Вечорі «Анна Київська. Нове Тисячоліття» та долучитися до побудови і підтримки потужного проекту культурної та світоглядної української дипломатії в Європі та у світі.

ANNE_LUNCHEON_UKR_1_fb_event-07.png

 Центр Анни Київської - це професійний майданчик формування діалогу та реалізації культурних, мистецьких, наукових та просвітницьких проектів, стипендійних програм. Його метою є спонукати європейців, і серед них українців, переосмислювати європейську ідентичність та її трансформацію в ХХ столітті. Це українська платформа, місією якої є не просто ставати учасником європейської та глобальної дискусії, а, радше, її ініціатором і модератором.

 Діяльність центру не прив’язана до місця, а відкрита до широкої міжнародної співпраці, хоча місцем його творення і народження є містечко Санліс під Парижем, де в ХІ столітті жила і правила французька королева Анна Київська, донька Ярослава Мудрого. Саме там вона заснувала абатство святого Вінкентія, яке зараз функціонує як ліцей.

 2013 року група українських підприємців зібрала кошти та допомогла придбати приміщення церкви XVIII століття, у якій розпочали діяльність Центр Анни Київської та парафія святих князів Бориса і Гліба Української Греко-Католицької Церкви. Протягом п’ять років Центр проводив концерти, мистецькі виставки, конференції. Традиційними стали Дні Анни Ярославни в травні, що збирають сотні людей з різних країн та континентів і поминання жертв Голодомору і Майдану в листопаді. 

 Опираючись на міцний фундамент тисячолітньої присутності постаті Анни Київської, що симболізує той факт що і Україна Русь була співзасновницею Європи, українці XX століття через Центр Анни Київської  будуватимуть діалог з Європою і світом. 

 Запрошуємо Вас приєднатися до кола благодійників та меценатів, відвідавши Другий Благодійний Вечір «Анна Київська. Нове Тисячоліття». Перший такий захід, який відбувся в червні 2018 року, дозволив зібрати 5 мільйонів 500 тисяч гривень на облашування приміщень Центру та розвиток його програм. 

Захід, який Центр організовує у партнерстві з фондом «Повір у себе», відбудеться 25 червня 2019 року в заповіднику "Софія Київська" за адресою вул. Володимирська 24, місто Київ


Реєстрація почнеться о 18:00 біля центрального входу
зі сторони Софійської площі
Благодійна пожертва на участь у заході: 10 000 грн.
Дрес-код: Black-Tie або Вишиванка

Для додаткової інформації та придбання квитків просимо звертатися: +380(66)9017969annedekyiv@gmail.com

170 осіб в Торонто приєдналися до мережі приятелів Центру Анни Київської

У неділю, 17 березня, в містечку Оаквіль біля Торонто відбулася презентація Центру Анни Київської. Організаторами події, яку гостинно прийняла парафія святого Йосифа Української Греко-Католицької Церкви, стали Друзі Центру в Канаді. Серед гостей презентації, яких налічувалося більше 170, були представники українських громадських організацій та кредитних спілок. Зокрема зі словом привітання та заохочення звернувся голова Світового конгресу українців Павло Ґрод.

54385709_1930483787080385_1338338949331943424_n (1).jpg
54730244_1930484107080353_624753575033044992_n.jpg

Співзасновниці Центру Вікторія Делленжер та Анна Кантер розповіли про ініціативу і перші кроки Центру в королівському містечку Санліс під Парижем та його діяльність протягом останніх років і роль, яку він відіграє в українському культурному житті Франції та Європи. Вони також поділилися перспективами і планами на майбутнє у контексті нової стратегії розвитку. Зокрема, Центр рухатиметься від зосередження діяльності у конкретній локації – Санлісі під Парижем – до мережевості заходів та ініціатив, від пізнання та поширення інформації про сторінки української історії до формування порядку денного на майбутнє, від дослідження вузько українського контексту до повноцінної участі у європейському та світовому діалозі.

«Звичайно ж українська історія і культура, як і містечко Санліс, де жила і правила королева Анна, залишатимуться важливими у ідентичності та діяльності Центру. Однак, разом з мережею друзів і партнерів ми мріємо і плануємо виходити поза національні та історичні межі та ставати вповні глобальним аналітичним центром», - зазначає Вікторія Делленжер.

Зі словом натхнення і подяки звернувся до присутніх владика Борис Ґудзяк, співзасновник Центру, новоіменований митрополит та архиєпископ Філадельфійської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви в США. Незважаючи на те, що його служіння в Парижі завершилося, він буде діяльно присутній в роботі Центру як голова надзірної ради, до якої входять представники різних країн.

54041372_2627775180570935_4297190495626461184_o.jpg

«Протягом багатьох років українська спільнота в Парижі в свідомості глобального українства не існувала, але ж ми маємо велику історію і велике майбутнє. І центр Анни Київської тому доказ. Візія центру ґрунтується на тисячолітній історії, але також дає надію на майбутнє, бо показує, що кілька людей доброї волі з великою любов’ю та самопожертвою можуть згенерувати потужний продукт».

Владика звернув особливу увагу на роль української громади в Канаді, зокрема Торонто, яке можна вважати найбільшим українським містом поза Україною, з багатою інфраструктурою організацій та церков. «Нам в Парижі треба зростати і вчитися від вас. Ми запрошуємо вас бути партнерами у мережі підтримки Центру Анни Київської, бо світова спільнота українців потребує таких підходів і такої дружби», - наголосив він.

Владика Борис також розповів про творчу резиденцію істориків та митців, що відбуватиметься наприкінці квітня – на початку травня в єпархіальному домі в Парижі та в Люрді, та висловив сподівання, що у майбутньому такі резиденції чи круглі столи зможуть відбуватися і в Торонто.

Благодійний захід Центру Анни Київської відбудеться в Торонто

53931122_10158462476602178_7945652139974459392_n.jpg

17 березня в Торонто відбудеться Благодійний обід Центру Анни Київської «ANNE DE KYIV NEW MILLENNIUM». У заході візьмуть участь співзасновники Центру владика Борис Ґудзяк, новоіменований митрополит і архиєпископ Філадельфійський, Вікторія Делінжер та Анна Кантер. Вони презентуватимуть нову стратегію Центру, що має на меті шукати перетини європейської ідентичності України і Франції через діалог та освітні і культурні проекти. Обід та презентація відбудеться відразу після літургії в церкві святого Йосифа (300 River Oaks Blvd. East, Oakville ON L6H 5T1).

VR ролик пов’язав Санліс з Софією Київською

Центр Анни Київської у Франції створив відео, яке дозволяє побачити в 360 два місця, які пов’язують Україну та Францію через постать дочки Ярослава Мудрого - французької королеви Анни. Зйомки проходили у Санліс, де жила королева Анна, та у Софії Київській, де вона бувала в дитинстві та залишила свій підпис. Вперше Софійський собор відзняли з незвичного ракурсу під куполом.

Нові технології дають можливість українцям побувати в історичних місцях у Франції, пов’язаних з Анною Ярославною, а французам - відвідати Софію Київську, де Анна бувала в дитинстві.

Центр Анни Київської має стратегію розвитку та план дій на 2019 рік

_Z3A2293.jpg

27 листопада 2018 року Центр Анни Київської зібрав у місті Київ експертів, культурних діячів, громадських активістів та представників міжнародних організацій для обговорення проекту Стратегії розвитку Центру.

Співзасновниці Центру Вікторія Делленжер та Анна Кантер спільно з партнерами Центру Іриною Іванчик, очільницею фонду «Повір у себе» та Наталею Попович, президенткою групи компаній «One Philosophy Group» представили проект Стратегії розвитку Центру та План дій на 2019 рік.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору у Санлісі та Парижі

dsc_5992.jpg

24 листопада у місті Санліс відбулися поминальні заходи, присвячені 85-тій річниці Голодомору. У ці скорботні дні Церква святих Бориса і Гліба та Центр Анни Київської об’єднали українську громаду у Франції, для вшанування пам’яті жертв Голодомору 1933-1934 рр.

Традиційно відбулось покладання вінків та колосків до пам’ятної таблиці присвяченої Голодомору у м. Санліс. У заході взяли участь єпарх Паризький владика Борис Ґудзяк, Надзвичайний та Повноважний Посол України у Франції Олег Шамшур, представники посольства та українська співачка Руслана Лежичко.

Центр Анни Київської став переможцем конкурсу УКФ

ucf_logo_transparent_ua_full_color.png

Центр Анни Київської став одним із переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів, що були проведені Українським культурним фондом (УКФ) у 2018 році. Співфінансування від УКФ буде направлене на розбудову Центру.

За результатами конкурсів культурно-мистецьких проектів, що були проведені Українським культурним фондом у 2018 році, фінансування отримають 298 проектів-переможців, серед них 15 проектів міжнародного партнерства. Загальна сума, на яку Фонд підтримає проекти у 2018 році становитиме 148 млн. 771 тис. 817 грн. 59 коп.

Перший благодійний вечір «Анна Київська. Нове тисячоліття»

download.png

Цього літа ми вперше провели благодійний вечір з метою зібрати кошти для реставрації будівлі центру та церкви у Санлісі. Разом із Вами нам вдалося стати на крок ближче до омріяної цілі відновити спадщину Анни Київської у Франції. Ви зробили "сьогодні" можливим для нашої команди та осередку і Ви продовжуєте робити "майбутнє" можливим для нащадків. 

Понад 200 представників бізнесу та шанувальників культури відвідали Перший благодійний вечір «Анна Київська. Нове тисячоліття». Завдяки їх щедрості та відкритості сердець Культурному Центру Анни Київської вдалось зібрати 5,5 млн грн на проведення реставраційних робіт.

Проповідь Владики Бориса (Гудзяка) в абатстві Святого Вінкентія у Санлісі, Франція

Проповідь Владики Бориса (Гудзяка) під час Божественної Літургії в абатстві Святого Вінкентія у місті Санліс (Франція) у Неділю свв. отців І-го Вселенського Собору (20 травня 2018 року).

Дні Анни Ярославни у французькому місті Санліс

19-20 травня у французькому місті Санліс відбулося вже традиційне святкування Днів Анни Ярославни. Містечко Санліс є знаковим для українців, адже там мешкала донька князя Ярослава Мудрого та королева Франції, Анна Київська. П’ять років тому Паризька єпархія УГКЦ купила у Санлісі храм та згодом відкрила парафію Святих Бориса і Гліба, при якій діє Культурний центр Анни Ярославни.