Save the date: Другий Благодійний Вечір «Анна Київська. Нове Тисячоліття» відбудеться в Києві

Центр Анни Київської – його патрон владика Борис Ґудзяк та група друзів і засновників –  запрошує взяти участь у Другому Благодійному Вечорі «Анна Київська. Нове Тисячоліття» та долучитися до побудови і підтримки потужного проекту культурної та світоглядної української дипломатії в Європі та у світі.

ANNE_LUNCHEON_UKR_1_fb_event-07.png

 Центр Анни Київської - це професійний майданчик формування діалогу та реалізації культурних, мистецьких, наукових та просвітницьких проектів, стипендійних програм. Його метою є спонукати європейців, і серед них українців, переосмислювати європейську ідентичність та її трансформацію в ХХ столітті. Це українська платформа, місією якої є не просто ставати учасником європейської та глобальної дискусії, а, радше, її ініціатором і модератором.

 Діяльність центру не прив’язана до місця, а відкрита до широкої міжнародної співпраці, хоча місцем його творення і народження є містечко Санліс під Парижем, де в ХІ столітті жила і правила французька королева Анна Київська, донька Ярослава Мудрого. Саме там вона заснувала абатство святого Вінкентія, яке зараз функціонує як ліцей.

 2013 року група українських підприємців зібрала кошти та допомогла придбати приміщення церкви XVIII століття, у якій розпочали діяльність Центр Анни Київської та парафія святих князів Бориса і Гліба Української Греко-Католицької Церкви. Протягом п’ять років Центр проводив концерти, мистецькі виставки, конференції. Традиційними стали Дні Анни Ярославни в травні, що збирають сотні людей з різних країн та континентів і поминання жертв Голодомору і Майдану в листопаді. 

 Опираючись на міцний фундамент тисячолітньої присутності постаті Анни Київської, що симболізує той факт що і Україна Русь була співзасновницею Європи, українці XX століття через Центр Анни Київської  будуватимуть діалог з Європою і світом. 

 Запрошуємо Вас приєднатися до кола благодійників та меценатів, відвідавши Другий Благодійний Вечір «Анна Київська. Нове Тисячоліття». Перший такий захід, який відбувся в червні 2018 року, дозволив зібрати 5 мільйонів 500 тисяч гривень на облашування приміщень Центру та розвиток його програм. 

Захід, який Центр організовує у партнерстві з фондом «Повір у себе», відбудеться 25 червня 2019 року в заповіднику "Софія Київська" за адресою вул. Володимирська 24, місто Київ


Реєстрація почнеться о 18:00 біля центрального входу
зі сторони Софійської площі
Благодійна пожертва на участь у заході: 10 000 грн.
Дрес-код: Black-Tie або Вишиванка

Для додаткової інформації та придбання квитків просимо звертатися: +380(66)9017969annedekyiv@gmail.com

170 осіб в Торонто приєдналися до мережі приятелів Центру Анни Київської

У неділю, 17 березня, в містечку Оаквіль біля Торонто відбулася презентація Центру Анни Київської. Організаторами події, яку гостинно прийняла парафія святого Йосифа Української Греко-Католицької Церкви, стали Друзі Центру в Канаді. Серед гостей презентації, яких налічувалося більше 170, були представники українських громадських організацій та кредитних спілок. Зокрема зі словом привітання та заохочення звернувся голова Світового конгресу українців Павло Ґрод.

54385709_1930483787080385_1338338949331943424_n (1).jpg
54730244_1930484107080353_624753575033044992_n.jpg

Співзасновниці Центру Вікторія Делленжер та Анна Кантер розповіли про ініціативу і перші кроки Центру в королівському містечку Санліс під Парижем та його діяльність протягом останніх років і роль, яку він відіграє в українському культурному житті Франції та Європи. Вони також поділилися перспективами і планами на майбутнє у контексті нової стратегії розвитку. Зокрема, Центр рухатиметься від зосередження діяльності у конкретній локації – Санлісі під Парижем – до мережевості заходів та ініціатив, від пізнання та поширення інформації про сторінки української історії до формування порядку денного на майбутнє, від дослідження вузько українського контексту до повноцінної участі у європейському та світовому діалозі.

«Звичайно ж українська історія і культура, як і містечко Санліс, де жила і правила королева Анна, залишатимуться важливими у ідентичності та діяльності Центру. Однак, разом з мережею друзів і партнерів ми мріємо і плануємо виходити поза національні та історичні межі та ставати вповні глобальним аналітичним центром», - зазначає Вікторія Делленжер.

Зі словом натхнення і подяки звернувся до присутніх владика Борис Ґудзяк, співзасновник Центру, новоіменований митрополит та архиєпископ Філадельфійської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви в США. Незважаючи на те, що його служіння в Парижі завершилося, він буде діяльно присутній в роботі Центру як голова надзірної ради, до якої входять представники різних країн.

54041372_2627775180570935_4297190495626461184_o.jpg

«Протягом багатьох років українська спільнота в Парижі в свідомості глобального українства не існувала, але ж ми маємо велику історію і велике майбутнє. І центр Анни Київської тому доказ. Візія центру ґрунтується на тисячолітній історії, але також дає надію на майбутнє, бо показує, що кілька людей доброї волі з великою любов’ю та самопожертвою можуть згенерувати потужний продукт».

Владика звернув особливу увагу на роль української громади в Канаді, зокрема Торонто, яке можна вважати найбільшим українським містом поза Україною, з багатою інфраструктурою організацій та церков. «Нам в Парижі треба зростати і вчитися від вас. Ми запрошуємо вас бути партнерами у мережі підтримки Центру Анни Київської, бо світова спільнота українців потребує таких підходів і такої дружби», - наголосив він.

Владика Борис також розповів про творчу резиденцію істориків та митців, що відбуватиметься наприкінці квітня – на початку травня в єпархіальному домі в Парижі та в Люрді, та висловив сподівання, що у майбутньому такі резиденції чи круглі столи зможуть відбуватися і в Торонто.

Благодійний захід Центру Анни Київської відбудеться в Торонто

53931122_10158462476602178_7945652139974459392_n.jpg

17 березня в Торонто відбудеться Благодійний обід Центру Анни Київської «ANNE DE KYIV NEW MILLENNIUM». У заході візьмуть участь співзасновники Центру владика Борис Ґудзяк, новоіменований митрополит і архиєпископ Філадельфійський, Вікторія Делінжер та Анна Кантер. Вони презентуватимуть нову стратегію Центру, що має на меті шукати перетини європейської ідентичності України і Франції через діалог та освітні і культурні проекти. Обід та презентація відбудеться відразу після літургії в церкві святого Йосифа (300 River Oaks Blvd. East, Oakville ON L6H 5T1).

VR ролик пов’язав Санліс з Софією Київською

Центр Анни Київської у Франції створив відео, яке дозволяє побачити в 360 два місця, які пов’язують Україну та Францію через постать дочки Ярослава Мудрого - французької королеви Анни. Зйомки проходили у Санліс, де жила королева Анна, та у Софії Київській, де вона бувала в дитинстві та залишила свій підпис. Вперше Софійський собор відзняли з незвичного ракурсу під куполом.

Нові технології дають можливість українцям побувати в історичних місцях у Франції, пов’язаних з Анною Ярославною, а французам - відвідати Софію Київську, де Анна бувала в дитинстві.

Центр Анни Київської має стратегію розвитку та план дій на 2019 рік

_Z3A2293.jpg

27 листопада 2018 року Центр Анни Київської зібрав у місті Київ експертів, культурних діячів, громадських активістів та представників міжнародних організацій для обговорення проекту Стратегії розвитку Центру.

Співзасновниці Центру Вікторія Делленжер та Анна Кантер спільно з партнерами Центру Іриною Іванчик, очільницею фонду «Повір у себе» та Наталею Попович, президенткою групи компаній «One Philosophy Group» представили проект Стратегії розвитку Центру та План дій на 2019 рік.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору у Санлісі та Парижі

dsc_5992.jpg

24 листопада у місті Санліс відбулися поминальні заходи, присвячені 85-тій річниці Голодомору. У ці скорботні дні Церква святих Бориса і Гліба та Центр Анни Київської об’єднали українську громаду у Франції, для вшанування пам’яті жертв Голодомору 1933-1934 рр.

Традиційно відбулось покладання вінків та колосків до пам’ятної таблиці присвяченої Голодомору у м. Санліс. У заході взяли участь єпарх Паризький владика Борис Ґудзяк, Надзвичайний та Повноважний Посол України у Франції Олег Шамшур, представники посольства та українська співачка Руслана Лежичко.

Центр Анни Київської став переможцем конкурсу УКФ

ucf_logo_transparent_ua_full_color.png

Центр Анни Київської став одним із переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів, що були проведені Українським культурним фондом (УКФ) у 2018 році. Співфінансування від УКФ буде направлене на розбудову Центру.

За результатами конкурсів культурно-мистецьких проектів, що були проведені Українським культурним фондом у 2018 році, фінансування отримають 298 проектів-переможців, серед них 15 проектів міжнародного партнерства. Загальна сума, на яку Фонд підтримає проекти у 2018 році становитиме 148 млн. 771 тис. 817 грн. 59 коп.

Перший благодійний вечір «Анна Київська. Нове тисячоліття»

download.png

Цього літа ми вперше провели благодійний вечір з метою зібрати кошти для реставрації будівлі центру та церкви у Санлісі. Разом із Вами нам вдалося стати на крок ближче до омріяної цілі відновити спадщину Анни Київської у Франції. Ви зробили "сьогодні" можливим для нашої команди та осередку і Ви продовжуєте робити "майбутнє" можливим для нащадків. 

Понад 200 представників бізнесу та шанувальників культури відвідали Перший благодійний вечір «Анна Київська. Нове тисячоліття». Завдяки їх щедрості та відкритості сердець Культурному Центру Анни Київської вдалось зібрати 5,5 млн грн на проведення реставраційних робіт.

Проповідь Владики Бориса (Гудзяка) в абатстві Святого Вінкентія у Санлісі, Франція

Проповідь Владики Бориса (Гудзяка) під час Божественної Літургії в абатстві Святого Вінкентія у місті Санліс (Франція) у Неділю свв. отців І-го Вселенського Собору (20 травня 2018 року).

Дні Анни Ярославни у французькому місті Санліс

19-20 травня у французькому місті Санліс відбулося вже традиційне святкування Днів Анни Ярославни. Містечко Санліс є знаковим для українців, адже там мешкала донька князя Ярослава Мудрого та королева Франції, Анна Київська. П’ять років тому Паризька єпархія УГКЦ купила у Санлісі храм та згодом відкрила парафію Святих Бориса і Гліба, при якій діє Культурний центр Анни Ярославни.